Archivio на јули, 2010

Бела девојка роден во семејство црнците

Објавено на 22 Јули 2010 на Администратор во Генетика

Природата може да биде уште една голема мистерија за мажи. Се уште има работи кои науката го прави тешко да се објасни, како што се случи со Бен и Анџела Ihegboro. Angela е црна жена која е на чекање за дете. На породувањето, лекарите морале да се заклучи, со огромен папагал [...]

Законот на негирање САД?

Објавено на 21 Јули 2010 на Администратор во Заговори, Ufology
Тагови: ,

На 5 ottobre 1982, Ил д-р. Мозокот Т. Клифорд на Пентагон изјави на прес-конференциОктомври#8220;На ѕвезда”, Њујорк, 5 ottobre, 1982) тој контакт меѓу американските граѓани и вонземјани или нивните возила е строго нелегална. Ќе има право, досега помина незабележано (Наслов 14, Секција 1211 на ЦФР, [...]

Инцидентот пловење, исто така познат како Јужен Атлантик Флеш случи на 22 Септември 1979 меѓу Јужна Атлантикот и Индискиот Океан јужно од Јужна Африка. САД Вела сателити 6911 откри типичниот “двојно блиц” (првиот краток и многу интензивен проследено со подолг и помалку светла) на нуклеарна експлозија [...]

НЛО видувања во Кина: блокирани на аеродромот

Објавено на 12 Јули 2010 на Администратор во Ufology
Тагови:

E’ Петок вести на видување НЛО на небото на Жеџијанг,на источниот регион на Кина. По објект ќе исто така, е забележан во градот Ningbo да Wuxi два града во истата провинција. Овие видувања се принудени на Хангжу аеродрТоамот, главниот град на регионот, блиску до транзит преку нејзиниот воздушен простор за неколку часа. E [...]

Истражувачите на Универзитетот Харвард имаат развиено, во соработка со МИТ, револуционерен нов материјал “програмабилни” промени начинот на кој команда. Исто како што ти го кажувам некои докази кои укажуваат на епизодата на Roswell (Ново Мексико, САД) на 1947 кога наводниот надчовечки НЛО се урна во пустината, овој материјал ќе биде во можност да [...]

Roswell: на НЛО која им помогна на технолошкиот напредок

Објавено на 2 Јули 2010 на Администратор во Ufology
Тагови: ,

Roswell, Ново Мексико (САД) Американската е место познат во целиот свет за чудни настани кои се случија во 1947. Ние не сакаме да живеат тука за истраги и теории околу овој инцидент, но, за оние кои се запознаени со приказната, е кратко резиме. На 3 Јули 1947 сопственикот на [...]

Добредојдовте

Објавено на 1 Јули 2010 на Администратор во Вести портал

Прво сакам да им даде на сите читатели добредојде во нашиот тематски портал кој ќе се справи со различни теми на тајните на светот и на историјата, НЛО, дезинформации, легенди и митови. Нашиот не е вест организација, туку едноставно виртуелен состанок место меѓу навивачите и аматерски истражувачи обединети од желбата да се знае [...]