Тоа е, очигледно, само и само коинциденција. Но, ако е точно дека

случајно е случајност, две коинциденции се поим, три коинциденции личат на тест

има нешто да се размислува за.
Зошто, случајно, исто така катастрофалниот земјотрес што го погоди Јапонија, како и другите големи светски трагедии на неодамнешните пати, треба да се направи со бројот 11. А трага на крв поврзани токму на ова прашаoе кое долго време предизвика имагинацијата на писатели, автори и луѓето на интернет. Вклучувајќи ја и онаа произведени во Холивуд 2005 на хорор филм “11.11, страв има нов број” фокусирани на оваа многу чудно коинциденција.
Ако сакаме оваа коинциденција од прилично далечното минато. На 25 Март 1911 Менхетн живееле уште една трагедија: по еден пожар во фабрика постелнина починал 146 лицата наведени во 123 Жени: беше можност да се воведе некои основни правила за безбедност при работа.
На 11 септември, 1973 Чиле претседател Салвадор Аљенде изгубени срцев удар, даваат начин да ужасната режимот на генерал Августо Пиноче.
Но проклетството на број 11 збор за живот по настанот најзагадочните во историјата на САД: 11 септември 2001 кога кулите близначки во Њујорк уривање сведе на невиден терористички.

Продолжи со читање »

А 4 луѓе како овој член

НЛО видување над Ерусалим

Објавено на 2 Февруари 2011 на Администратор во Ufology
Тагови:

Овие денови има многу се зборува на видување, од страна на некои туристи светла објект лета на небото на Ерусалим (Израел). Нејзините МожетеЦевка циркулираат неколку аматерски видеа од туристи кои тврдат дека го забележан топка на светлината во текот на Ридот на храмовите и Звуци ѕид,во срцето на градот.

Дневниот "Маарив", Веќе неколку недели објавија дека некои американски туристи биле забележани на небото на Ерусалим неидентификуван објект.

Тоа е бурните ден од вчера, 1 Февруари 2011 година. Еден ден магарешка и кои се вртат околу веста од античкиот места за богослужба. Сајтови, онлајн весници, портали, поделени помеѓу скептиците и possibilistic. Треба да се биде внимателен и јасно на полето на недоразбирањата. Претпоставките различни придружени првиот видео и последователните. Сеуште е нејасно како многу видеа биле снимени од различни агли. Двајца од безбедна. Никогаш како во овој случај разни центри НЛО, во светот, се одржува разумната пристап. Гостин, пред анализа на слики, неколку и околноста. На претпазливост владее. На НЛО центар на Беневенто (Младенче), иако во минатото укинати неколку наводни видувања на теореми, ги повикува навивачите да смиреност и трпеливост. На "НЛО sightinghs"Дали искушение за лесно ентузијазам, а во исто време не може да биде разрешен, на прв поглед, како лажна.

Продолжи со читање »

Биди прв да ја сакам.

Se ne parla pochissimo, неколку книги кои му налагаат, многу малку документарци кои го покажуваат ова место, но тоа би можело да биде една од најзначајните локалитети на земјата, една од основните човекови.

Тука ќе се роди земјоделството, тука човекот решил да се смират, тука ќе изберат да стане ловец во земјоделец полиња… и сите околу 11.500 години, 6000 години пред Stonhenge се оформува и, изненадувачки, меѓу 3000 ед на 1500 години пред Çatalhöyük, се смета за еден од најстарите населби во историјата.

Gobekli Тепе (или "рид на папокот"Во Turco), in Turchia, на некои ридови во близина на рамнината на Harran, во близина на границата со Сирија е особено археолошки локалитет, како посебен е посветеноста дека германскиот археолог Клаус Шмит нема место во неговата работа во текот на последните дванаесет години.

Веб-страницата првично беше испитуваат од страна’ Универзитетот во Чикаго и од’ Универзитетот во Истанбул во 60-тите. По посетата на сајтот, дека тоа беше само една “хит и да ја стартувате” на она што антрополозите се чинеше една напуштена гробишта датираат од средниот век, местото беше откривав во 1994 од страна на локалните свештеник.
Музејот власти во Санлиурфа контактиран нивните претставници на Министерството, кои за возврат се сврте на Германскиот археолошки институт во Истанбул. Тој дојде толку Шмит, убедени дека на тоа место имаше повеќе од една стара гробишта.

“Само човек може да се создаде еден рид вака” sostenne Шмит “Тоа’ јасно дека ова е огромен сајт датираат од каменото доба”.

До сега тие се изнесе на виделина околу педесет различни мегалити: тераси, камени кругови, шест метри висока столбови во форма на “Т” и монолитност, од кои една, според datings, ќе претставува најстарите монументално дело на уметноста во светот. И како тоа да не беше доволно, радарска анкети покажаа дека се скриени под земја најмалку уште 15 монументалниот урнатините.

Продолжи со читање »

А 2 луѓе како овој член

Бразилската влада цел да ги сними НЛО

Објавено на 12 Август 2010 на Администратор во Ufology
Тагови:

Чудно но вистинито: на тема НЛО морате да се регистрирате нов и значаен позиција преземени од страна на владата. Навистина, во случај на Бразил има нешто повеќе: официјална одлука и веднаш оперативни, кој објави Би-Би-во Латинска Америка делот на нејзините онлајн сајт.
Администрацијата на Бразилија пресуди дека воздухопловните сили сега на прецизно евиденција на сите видувања на неидентификувани објекти. Во извештајот на сè што ќе забележите невообичаено,треба да се што е можно подетално: Исто така, вклучени ќе бидат било филмови и слики. Ќе бидат вклучени во работењето, како и цивилни пилоти и контролори: собраните податоци ќе се чуваат во Рио де Жанеиро и ставена на располагање на научниците и истражувачите.
На воздухопловните сили е достапна, освен да истакнам дека едноставно ќе ги сними: во кратки, нема да нарачате на пилотите да плеткаа свршувачката со НЛО (можеби тоа не е лоша идеја…) и не ќе се занимаваат со случаи да се испита специфични истражувачки, немаат соодветни капацитети да го стори.
На феноменот НЛО има некои ескалација во Бразил. Во историјата постојат барем две епизоди всушност никогаш не појасни.

Првиот датира од 1986: тоа беше на воздухопловните сили договор, бидејќи некои мораше да авион исклучување на алармот од база на Свети Павле; се појавил на небото предмети од природата и чудно однесување.

Девет години пред, наместо, во градот Амазон на Vigia имало колективен случај,каталогизирани во среден пат помеѓу блиските средби на третиот и четвртиот тип (Че contemplano киднапирање, што е, на киднапирањето на жртвата): некои жители тврдат дека биле нападнати од суштества кои не би можеле да бидат копнени, во смисла на човечко или животинско.

Конечно, Неодамна весникот “Денот” има објавено сведоштво на контролорот на летот: “На видувања се пријавени на највисоко ниво; Јас разбирам дека голем број од министрите, па дури и поранешниот претседател на Република признаа дека го виделе НЛО”.

Она што е вистина? На scanso ди equivoci, Бразилскиот ufologists веќе побарале дека целата документација која ќе бидат собрани ќе бидат јавно објавени, како што е. Без филтри и очекувања.

Едно лице сака овој член

Бела девојка роден во семејство црнците

Објавено на 22 Јули 2010 на Администратор во Генетика
La famiglia Ihegboro al completo

Семејството Ihegboro да се заврши

Природата може да биде уште една голема мистерија за мажи. Се уште има работи кои науката го прави тешко да се објасни, како што се случи со Бен и Анџела Ihegboro.

Angela е црна жена која е на чекање за дете. На породувањето, лекарите морале да се заклучи, со огромен папагал stupore, ненормален настан: неговата мала, Nmachi,беше сосема бело, со руса коса и сини очи!

Ил Папа ди бен 34 anni e la mamma Angela di 35 vivono на Londra,но тие се и нигериски потекло, и во боја, со двете семејства зад африканските "doc" и лишен од скандинавските или северните европски потекло. А потоа и како го објаснувате изглед на типичен нордиските новороденче?
ДНК анализата потврди татковството на бен, од намалувањето на првата хипотеза за можна предавство.
Згора на тоа, ниту еден од родителите во својте семејни дрва, Кавкаски гени.
Лекарите на Кралицата Мери болница на Sidcup, каде што детето е роден, изјавија дека Nmachi дефинитивно не е албино и призна дека генетиката, сега, се уште има темни делови, мистериозни правила кои не дозволуваат да се објасни многу ретки случаи, како оној претставена од страна на мали Nmachi.

Случај на Nmachi, е целиот свет и ги запрепасти дури и на експертите во генетиката. Она што се случи беше чудесна, и останува голема мистерија и необјаснето.

Моментално мал ангел живее во британскиот главен град со неговите родители и двајца браќа, вториот и во боја.
Сигурно сликите на мали Nmachi во средината на неговото семејство строго афро штрајкуваат за своите исклучителни. А малку детето како бел како снегулка во рацете на родителите на бојата е малку сликата толку необично, но секогаш тендер.
Нашата желба, е дека детето не се смета како навивач и не е предмет на морбидни погледи!
Се надеваме дека родителите прво и основно стори сé за да го заштити и да ја направат расте нормално со сите љубов, тој ќе треба, без оставајќи го на милост и немилост на весниците и телевизијата, правење пари на неа, како тоа е нивна "гуска која лежи на златни јајца".

Едно лице сака овој член

Законот на негирање САД?

Објавено на 21 Јули 2010 на Администратор во Заговори, Ufology
Тагови: ,

На 5 ottobre 1982, Ил д-р. Мозокот Т. Клифорд на Пентагон изјави на прес-конференциОктомври#8220;На ѕвезда”, Њујорк, 5 ottobre, 1982) тој контакт меѓу американските граѓани и вонземјани или нивните возила е строго нелегална.

Ќе има право, досега помина незабележано (Наслов 14, Секција 1211 на ЦФР, Кодексот на федералните регулативи чудно донесени врз 16 Јули 1969, четири дена пред првото слетување на Месечината), казнување на виновните за таквиот контакт со затвор од една година и парична казна од $ 5.000.

Законот, исто така познат со името на “Надчовечки експозиција Законот” исто така, наведува дека НАСА Администратор има моќ да се утврди, со или без расправа ако некое лице или некој предмет е “изложени” и да се наметне карантин под вооружена стража, што не би можеле да се повлечат дури и како од страна на суд. Не постои ограничување ставен на бројот на лицата кои на овој начин може да се произволно ставени во карантин.

Продолжи со читање »

Биди прв да ја сакам.

На’Вела инцидент, исто така познат како Блиц на Јужен Атлантик се случи на 22 Септември 1979 меѓу Јужна Атлантикот и Индискиот Океан јужно од Јужна Африка. САД Вела сателити 6911 откри типичниот “двојно блиц” (првиот краток и многу интензивен проследено со подолг и помалку светла) на нуклеарна експлозија во атмосферата. Моќта се проценува на два или три килотони.

Сепак постојат сомнежи во врска со сигурноста на набљудувачката. На сателит во прашање беше лансиран повеќе од 10 години пред, и веќе две години ги помина границата од очекуваниот работен век. Веќе во времето фактот бил познат погрешна сензор електромагнетни импулси, и, во јули 1972, имал неуспех на податоци системи за складирање, тогаш реши на своја сопствена март 1978.

Првите извештаи на Владата на Соединетите Држави месеци по преземањето, изјави дека молња несомнено беше генерирана од нуклеарна експлозија.

Продолжи со читање »

Биди прв да ја сакам.

НЛО видувања во Кина: блокирани на аеродромот

Објавено на 12 Јули 2010 на Администратор во Ufology
Тагови:

Тоа’ Петок вести на видување НЛО на небото на Жеџијанг,на источниот регион на Кина. По објект ќе исто така, е забележан во градот Ningbo да Wuxi два града во истата провинција.

Овие видувања се принудени на Хангжу аеродромот, главниот град на регионот, блиску до транзит преку нејзиниот воздушен простор за неколку часа.

И ова не е изолиран инцидент, бидејќи токму да Хангжу, на 16 Март, уште еден НЛО се предизвика сензација.

Аеродромот власти не се објавени било кинески коментар, како можни, дури и ако истрагата е започната да се испита sull'avvenuto.

Биди прв да ја сакам.

Истражувачите на Универзитетот Харвард имаат развиено, во соработка со МИТ, револуционерен нов материјал “програмабилни” промени начинот на кој команда. Исто како што ти го кажувам некои докази кои укажуваат на епизодата на Roswell (Ново Мексико, САД) на 1947 кога наводниот надчовечки НЛО се урна во пустината, овој материјал ќе биде во можност да се претпостави кој било саканиот облик.

Продолжи со читање »

Биди прв да ја сакам.

Roswell: на НЛО која им помогна на технолошкиот напредок

Објавено на 2 Јули 2010 на Администратор во Ufology
Тагови: ,

Roswell, Ново Мексико (САД) Американската е место познат во целиот свет за чудни настани кои се случија во 1947. Ние не сакаме да живеат тука за истраги и теории околу овој инцидент, но, за оние кои се запознаени со приказната, е кратко резиме.

На 3 Јули 1947 сопственик на ранчот калење во својата област останува метални и предупреди властите. Иако на прв шерифот и локалните власти confermassero дека тоа е НЛО вонземјани, по неколку дена (на интензивни истражувања и необјаснива интерес во воздухопловните сили и ФБИ оградена во голем пустината област), вести беше одбиен и се заменува со онаа на паѓање “балон”, со докази покажуваат тоа често се смета направени ад-хок.

И покрај многуте примери на силна воена активност и дезинформации,како и необјаснети настани што се случија во тие денови, официјалниот одговор на инцидентот се уште е дека на сондата, но многу НЛО истражувачи веруваат дека оваа епизода донесе указ за создавање на “заговор на молчење” во светот да се скрие контакт е направен со туѓ суштества.

Кој со својот изглед, сепак, нека пауза е мисла на како, од 1947 на технолошкиот напредок има значително забрзување кој изгледа чудно. Според официјалната историја ова се должи на формирањето на еден долг период на “ненапаѓање” свет и раѓањето на “Студената војна”, или технолошки конкуренција меѓу САД и Советскиот Сојуз во голем обем и во различни научни области.

Продолжи со читање »

Едно лице сака овој член