Roswell: на НЛО која им помогна на технолошкиот напредок

Објавено на 2 Јули 2010 на Администратор во Ufology
Тагови: ,

Roswell, Ново Мексико (САД) Американската е место познат во целиот свет за чудни настани кои се случија во 1947. Ние не сакаме да живеат тука за истраги и теории околу овој инцидент, но, за оние кои се запознаени со приказната, е кратко резиме.

На 3 Јули 1947 сопственик на ранчот калење во својата област останува метални и предупреди властите. Иако на прв шерифот и локалните власти confermassero дека тоа е НЛО вонземјани, по неколку дена (на интензивни истражувања и необјаснива интерес во воздухопловните сили и ФБИ оградена во голем пустината област), вести беше одбиен и се заменува со онаа на паѓање “балон”, со докази покажуваат тоа често се смета направени ад-хок.

И покрај многуте примери на силна воена активност и дезинформации,како и необјаснети настани што се случија во тие денови, официјалниот одговор на инцидентот се уште е дека на сондата, но многу НЛО истражувачи веруваат дека оваа епизода донесе указ за создавање на “заговор на молчење” во светот да се скрие контакт е направен со туѓ суштества.

Кој со својот изглед, сепак, нека пауза е мисла на како, од 1947 на технолошкиот напредок има значително забрзување кој изгледа чудно. Според официјалната историја ова се должи на формирањето на еден долг период на “ненапаѓање” свет и раѓањето на “Студената војна”, или технолошки конкуренција меѓу САД и Советскиот Сојуз во голем обем и во различни научни области.

Сепак, интересно е да се напомене дека некои многу важни пронајдоци, кои го сменија светот и општеството, се развиени токму во 1947. Во таа година биле родени всушност всушност силикон транзистори и мобилен телефон.

Случајности? А што е со фактот дека и двете беа завршени во Bell Laboratories во Њу Џерси?И ако оваа структура имаа задача од страна на владата да учат на технологија НЛО паднал во Росвел?

Некои приговарачите на оваа теорија се покаже веројатно дека дури и во истата година бевме во можност за декодирање на туѓи технологија и развој на овие важни пронајдоци.
Но, во одговор на овој приговор само мислам дека НЛО craches, така се нарекува епизоди на паѓа на земјата на неидентификувани летечки објекти, епизоди не се сосема модерна. Според CSETI (Центарот за проучување на вонземски разузнавање) имаше извештаи на летечки објекти метал падна на земја уште 5000 a.c..
Во модерната ера, сепак, овие извештаи се поконкретни и документирана и само меѓу 1864 и 1909 беа пријавени од страна на официјален хроники шест несреќи заинтересирани за неидентификувани летечки објекти. Пет од овие се одржа во САД (Од друга Sorisole, во близина на Бергамо во Италија).
Да не зборуваме за деветнаесет епизоди светот се случи само во години 1946-1947.
Тогаш НЛО на Roswell не ќе им даде на начин на проучување на оваа технологија, но тоа ќе им овозможи на завршување!

И повеќе, раѓањето на Студената војна донесе две суперсили до вселенската трка. Од 50-тите години наваму беа проследени бројни сателитски лансирања и шатл екипажот на човекот слета на Месечината 1969.
Официјалната верзија вели дека добиените резултати во оваа освојување на вселената, се должи на повоена технолошкиот напредок и учество на водечки научници и инженери. Особено на САД avvalerono совети и соработка на многу истражувачи кои преживеале поразот на нацистичка Германија и се преселил во САД преку Операција хартија клип и почна да работи со владата на САД во замена за имунитет.

L’ingegnere aerospaziale Clark C. McClelland

Воздушната инженер Кларк. Меклеланд

Овие вклучуваат германски инженер Wernher von Braun (1912-1977), дизајнер и производител на познатиот V1 и V2 ракети нацистите, што се вели да го започнаа шатл програмата.

Воздушната инженер Кларк McClelland беше специјалист од НАСА 1958 до 1992: Поранешниот операторот на Спејс шатлот 34 возраст, исто така беше воздушната инженер во Кејп Канаверал и Кенеди вселенскиот центар за проектот Атлас, Титан, MINUTEMAN, за сите екипаж простор програми (Меркур, Близнаци, Аполон, Спејс шатлот) и напредни планирање на Меѓународната вселенска станица.

Меклеланд, потврди во ексклузивното интервју со ЦНИ Вести – за НЛО инцидентот се случил во близина на градот Roswell 1947 – вклученоста на инженер за контрола германски ракетни сајт се урна на силите и на органите на туѓ суштества.

Тука е препис на некои од неговите откритија:

За време на мојот долг стаж во вселенската програма на нацијата имаа среќа да се состанат и да разменуваат информации од голем интерес за германските научници се пресели во САД преку Операција хартија клип по Втората светска војна. Тие беа елита на научниот тим доделен на германски ракетни програма под контрола на Адолф Хитлер. Јас често имаа привилегија да разговара со родителите, Д-р Wernher von Braun и други научници доделен на тимовите кои се вклучени во лансирањето на ABMA (Армијата балистика ракетните агенција) на лансирањето влошки од Кејп Канаверал. Истите луѓе беа на крајот затрупан во новата организација Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА).
За време на редовни средби на МНР (Екипаж лет на свеста) кои се одржаа во Cocoa Beach, Јас се користат да разменуваат шеги слободно со некои од овие научници, особено со д-р фон Браун. Една вечер, за време на пауза, Јас бев со него на грб тремот на Cocoa Beach Ramada Ин. Му реков да се знае дека неговата група во времето на несреќата била стационирана во близина на местото на несреќата, Ил poligono Белата Песоци тестирање опсег, каде што беа тестирани на почетокот на V-2 ракети заробени од Германците. Тоа беше тогаш дека Јас однесува на прашањето што го направи намуртено.
"Немаше или, А случај Roswell? Тоа беше странец вселенското летало обнови заедно со туѓи тела? Тој имаа можност да го посетат местото на несреќата?"Д-р фон Браун, пушач, запали цигара, помислив за момент, а потоа почна да зборува без двоумење на неговата инспекција на срушените авиони. Тој ми веруваа, бидејќи јас се заколна дека јас не би рекол збор за весниците, списанија, телевизија, ecc. Јас никогаш не скрши дека заклетва. Тоа е сега мртов, а инцидентот се случил над педесет години. Тоа е причината зошто денес откри својата верзија, Имам право да зборувам, дури и работи кои не постојат според некои агенции. Д-р фон Браун објасни дека тој и неговите колеги (за сега имињата останат доверливи) беа преземени на местото на несреќата и влезе во периметар само изгубат безбедносен кордон на воена. Спроведена нивната анализа брзо. Тој ми рече дека авионот не чини да се состојат од метал познат. Нагласи дека се појави произведени со биолошки материјал, како што се кожа. Јас се тресело и ми падна на памет дека можеби авион е "жива". Обнови тела беа привремено се чува во близина на медицинска шатор. Тие биле мали, многу слабо и имаше големи глави. Очите му беа големи. Кожата е сивкаста и конзистентноста на Влекачи. Тој рече дека е сличен на сквамозен ткиво на звечарки, дека тој често се гледа во Белата Песоци. Неговиот преглед на оститноци беа збунети: беа тенки парчиња, алуминиум во боја, како алуминиумска фолија на гума за џвакање. Многу светлина и екстремно издржливи. Внатрешноста на авионот беа речиси гола на опрема, како суштества и вселенски летала беа дел од една единица. Тоа беше тогаш дека се чувствував навистина изгубени. Ние се врати на церемонијата на доделувањето, која фон Браун беше поканет и тогаш рече збогум. Отидов дома со мојата глава се врти на сите тие слушнале. Бев многу тешко да се молчи за толку многу години, особено откако се обидел од мојот многу пријатели и колеги кои веруваат во НЛО, И, ecc. Во тоа време јас не е објавена никаква, ниту за поголема Keyhoe ниту да NICAP, ниту до јавноста. Го направив ова од страна на чест на светоста на мојата заклетва. На usaf (Американскиот Авијациски, ед.) и Сојузната влада – заклучи Меклеланд – се уште се закотвени на верзијата според која се урна во Росвел беше времето балон на голема височина, кодно име магнат, еден проект развиена за да се открие нуклеарни експлозии во Советскиот Сојуз. Исто така,, според USAF, на тела беа падобрани тест Dummies на пустината и заврши во областа на несреќата на "топката". Во суштина, на usaf застана на оваа верзија има измисли и помина како вистински на американската јавност.

Во заклучок, можеме да кажеме дека нема сигурност. Но, дури и ако нашата технологија докажува да биде резултат на back-инженеринг на туѓо летало паѓа или заробени од страна на армијата, мора да се даде чест на мажите и научници кои успеале во таква голема компанија, засекогаш се менува човештвото и квалитетот на животот.

Оние од нас кои бараат вистината не е да се омаловажува работата на голем личности и научници од минатиот век, но само да се разбере зошто владите во светот инсистира на криење факти кои би можеле да им помогнат на луѓето да ги отворат своите умови до нови хоризонти и нови идеи.

Едно лице сака овој член

  1. [...] тема веќе е наведено во претходниот напис Roswell: на НЛО која им помогна на технолошкиот напредок, што ќе [...]

  2. MARCO вели:

    лично јас навистина не ме изненади многу повеќе од, Јас не разбирам зошто’ држат цврсто толку тајна нешто, тоа би било глупаво и парадоксална, ако тоа беше за политичко-религиозна не може да ми даде јасен објаснување